Příběh 2002

11. února 2009 v 8:59 | Majitel
Když triumfální bojovníci vystoupili zpět na povrch, objevil se další nebezpečný nepřítel - hordy Bohroků.
Schovány před světem dřímají hordy Bohroků již dlouhé věky. Nyní však byly tyto stvůry probuzeny. Šestero plemen, každé s jedinečnými schopnostmi. Stočí-li se do klubka jsou prakticky nezranitelní a imunní vůči každému nebezpečí. Rozvinou-li se disponují velkou silou a hbitostí.
Pokud se hordy těchto krutých stvůr rozšíří po celém ostově Mata Nui, rozdrtí horstvo na prach, srovnají džungli se zemí a vzedmou vody k potopě.Každá stvůra Bohrok je nebezpečná sama o sobě. Dohromady však ohrožují samotnou existenci ostrova. Jejich největší tajemství je schováno za čelním průzoremTam se nacházejí podivná stvoření jejichž zvláštní schopností řídí všechny hordy - to jsou Kranové. Kranové jsou živé bytosti schované pod krunýřem každé stvůry. Kranové jsou zřejmě řídící silou i inteligencí hord. Pokud je průzor některé stvůry rozražen může se Krana vymrštit, zaútočit na obličej nepřítele a přisát se k němu jako pijavice. Může tak převzít kontrolu nad tělem nepřítele a přinutit jej, aby sloužil hordám.
Pouze pokud se bojovníkům Toa podaří odhalit tajemství Kranů budou schopni porazit hordy Bohroků.
Bohroci se zdáli nezadržitelnými, do té doby, než Kopaka objevil tajemství Krana. Jestliže Toa sebrali Krana Bohrokům, zjistili, že existuje osm typů Krana, každý ve 12 různých barvách. Naštěstí jich Toa tak mnoho nepotřebovali.Onu-Koran inženýr Nuparu pomáhal Toa v jejich zápasu s Bohroky a objevil, že Bohroci jsou pouze mechanická zařízení vybudované k nošení a vyhazování infikovaných Krana.Krana jsou vlastně jen pasažéři. Hejno bohroků vždy následovali malí Bohrok Va, kurýrové a průzkumníci, kteří v případě, že Bohrok vystřelil Kranu, mu okamžitě dodali další.
Nuparu postavil ze zbytků poražených Bohroků obrannou flotilu Koronan vozidel, která se jmenují Boxor.Několik Boxorů mohlo dokonce vejít na krátký čas mezi herno Bohroků a tak odvrátit pozornost od Toa, kteří se zatím snažili proklouznout k dvojčatům Bahrag - Cahdok a Gahdok - královnám rojů Bohroků. Tyto velká monstra se stejně jako Makuta skrývají hluboko pod zemí.
Šest Toa cestovalo středověkými podzemními labyrinty, aby tyto dvojčata našli. Tahu byl polapen do zdánlivě nepropustné komory, dalších pět Toa museli Tahu zachránit. V komoře Tahu objevil Exo-Toa - oděvy neuvěřitelné síly. Každý Toa si toto brnění oblékl a pokračovali v prohledávání hnízda Bahrag. Při bojích zjitili, že tato brnění jim brání ve využívájí elementárních sil a museli je neochotně odložit, aby mohli spojit své síly k vytvoření klece kolem Bahrak. Byla to nezničitelná klec zhotovená z čistého Protodermis. Cahdok a Gahdok byly uvězněné a neškodné, ale v momentu vítězství byli Toa nasátí do útrob komory a ponořeni do kapalného Protodermis.
Elementární síly Toa začaly divoce bojovat za osvobození a tím se Toa přetvořili do jiných bytostí - Toa Nuva.Toa Nuva se vynořili, vítězní a silnější než kdy před tím, z hnízda Bohroků. Protodermis zvětšil jejich elementární síly se kterými se Toa Nuva musí naučit pořádně zacházet. To je zabavilo natolik, že si ani nevšimli zmizení klece s Bahrag dvojčaty.
V Koro začali lidé oslavovat. Dostali znamení vítězství do Suva - symboly Toa Nuva. Symboly byly shromážděny v Suva jako znamení míru.
Bohroci, bez dvojčat Bahrak, nebo Kran, které je ovládali, se stali úplně neškodnými stroji.
Toa Nuva získali nové nástroje, které mohou užívat také k přepravě. Tyto nové nástroje byly zhotovené z Protodermis, stejně tak jako jejich brnění. Když Protodermis změnil Toa, zmizela také zlaté Kanohi. Zlaté Kanohi byly nahrazeny maskami větší síly - Kanohi Nuva. Tyto mocné masky dali Toa Nuva sílu k dosažení jejich cíle. Tyto nové síly budou velmi učitečné při boji s hejny Bohrok-Kal. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama