Příběh 2004

11. února 2009 v 9:01 | Majitel
Metru Nui vládne Turaga Dume, který je chráněný Vahki. Na každém Metru je jiný typ Vahki, všichni jsou vysoce účinní a neoblomně prosazují zákony města.
Na Metru Nui se Matorané baví hrami. Akilini je oficiáním sportem na Metru Nui, utkání vždy přitáhne stovky diváků do Kolosea. Akilini se nejhraje jen ve velkém Koloseu, ale i na improvizovaných polích všude po městě. V Akilini týmech je 3 - 6 Matoranů, kteří soupeří v tom, kdo hodí více disků přes skórovací obruče.Turnajové zápasy se hrají v Koloseu, pole je zvlněné a neustále se otáčí, obruče jsou namontované u vrchu arény. Zvláštní soubor kanálů je vyvýšený nad vrchol Kolosea a hráči mají povoleno je využívat k manévrování. Podstatou hry je rychlost a dovednost, ale fyzická povaha sportu vede k dosti nedovoleným zákrokům.


Každé město, dokonce i Metru Nui má svou zločinnost. Část práce Vahki je vystopovat a uklidnit porušitele zákona, tento úkol Vahki plní s ohromnou schopností. Ve městě se také hodně pašuje, což je velkým problémem. Vzácné Kanoka disky, artefakty objevené Onu-Matorany horníky, nebo archiváři, dokonce Rahi, tyto všechny věci mají velkou hodnotu. Toto přitahuje méně zásadové Matorany, kteří se pokoušejí o převoz vzácných objektů z místa objevu až k soukromým sběratelům. Pašeráci jsou prodavači a nejčastější kupci jsou Onu-Matorané nebo Ko-Matorané. Kdysi pašerácké gangy operovaly na místech jiných než je Metru Nui, ale od té doby co Turaga Dume nařídil zavřít všechny brány do dalších zemí, pašeráci svůj obchod soustředili doma.Mezitím 6 vyvolených matoranů zatím neví co je čeká.Pracujou v různých oblastech Metru-Nui.Whenua byl archivář v ONU-metru; Nokama byla respektovaný učitel v Ga-metru; Matau testoval vzdušná vozidla v Le-metru na zkušební dráze; Nuju vymýšlel nové věci na věži v krystalickém Ko-metru; mistr řezbář Onewa pracoval v Po-metru domů, a Vakama pracoval u pecí v horkém Ta-metru. Každý z nich obdržel tajemnou návštěvu z města.Matorané se tedy transformovali na Toa ale jeji přítel Toa Lhikan byl unesen Morbuzakhem.Toa tedy našli 6 mocných kanoka disků a hledali 6 matoranů kteří záhadně zmizeli.To jim mnělo pomoct při záchraně Lhikana.Lhikan se našel ale při oslavách v koloseu se stala strašná věc a 3 Toa byli uvezněni a další 3 na útěku před temnými lovci.Toa se zase znovu setkali v tunelech Po-metru ale našli tam nikoho jiného než Turagu Lhikana.Ale stroje Vahki hledali Toa v domění že jsou zločinci.Toa pak našli mocnou masku času.Toa vakama pomocí te masku spomalil čas aby zastavil Makutu.Jenže Makuta to nějak pokazil a chtěl zabít Toa.Toa sice zachránil Turaga Lhikan ovšem za cenu vlastního života.Ve velké bitvě poté byl Makuta vržen do protodermis.Ale tato hrazoba ještě neskončila.Objevil se ve měste král visoraků Sidorak a vrhl celé město do pavučiny stínu.....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama